שיקום מבנים לאחר שריפה, מנזקי שריפה, שיקום דירה, ניקוי פיח משריפה

נשרף המבנה? נשרפה הדירה? חברת אשר שיקום מבצעת שיקום מהיר של המבנה עם ציוד מתקדם וצוות מקצועי מיומן. החל משנת – 1945. חזרה מהירה לשגרה. כאן עכשיו!

שיקום מבנים לאחר שריפה

תוכן עניינים

שיקום מבנים לאחר שריפה עם חברת אשר שיקום

 • זמינות מיידית – 24/7 !
 • ניסיון רב – עוסקת בפעולות שיקום מבנים החל משנת – 1945!
 • שיקום מבנים עם ציוד מתקדם – מסחררי אוויר מסחריים, מסירי לחות, מטהרי אוויר, מצלמה תרמית, מצלמת צינור ועוד
 • שיקום מבנים עם צוות מקצועי – מהנדסים, טכנאים, עובדים מקצועיים שהוכשרו לשיקום מבנים.
 • ניקוי ושחזור של הרכוש שנפגע כולל שטיחים, מזרונים, ספות, ריפודים, וילונות ובגדים כולל הסרת ריחות לא נעימים.
 • עבודה מול כל חברות הביטוח.

לאחר שמכבי האש והמשטרה מאפשרים לחזור למבנה, צריך להחזיר את החיים לקדמותם. כדי לבצע שיקום מבנים לאחר שריפה נדרש מאמץ של צוות ומומחיות של אנשי מקצוע. 

חומרת השריפה והנזקים למבנה ישפיעו על אופן השיקום. בכל מקרה, תהליך שיקום מבנים אחרי שריפה, צריך להתחיל מוקדם ככל האפשר.

חשוב לדעת  – אל תנסו לנקות ולשקם מבנים בעצמכם. לא תוכלו לשקם מבנים כראוי. שיקום מבנים לבד יכול ליצור בעיות קריטיות בעתיד!

התקשרו עכשיו לחברת אשר שיקום! – 1-800-200-290

לחברת אשר שיקום ניסיון בביצוע שיקום מבנים, משרדים, מפעלים ובתים לאחר אירוע של שריפה. אשר שיקום ושיפוץ מבנים, פועלת לפי נוהלי הבטיחות החשובים כדי להפחית את הסיכון למשפחות ולרכוש.

חברת אשר שיקום תבצע את עבודות השיקום. החברה תנקה את הנכס ותוציא את החפצים שנפגעו. בכך יתחיל תהליך להחזרת המקום למצבו לפני השריפה. פעולה זו כוללת כל דבר במבנה החל מחומרי ריצוף ועד למרכיבים מבניים.

במידת הצורך, אשר שיקום תתקן את המבנה ותוודא שבטוח לחזור אליו.

שיקום מבנים לאחר שריפה

שיקום מבנים מנזקי שריפה, ניקוי פיח משריפה - שלבים לבצוע

אל תנסו לבצע שיקום ושיפוץ של מבנים לבד לאחר שריפה. לאנשי מקצוע של שיקום מבנים, יש את הניסיון הדרוש בכדי לקיים תהליך מתאים ומסודר עבור שיקום מבנים מנזקי שריפה.

בתוך התהליך, אנשי המקצוע מבצעים את עבודות השיקום הנדרשות לבניית המבנה לאחר שריפה ולתיקון נזקי שריפה.

הזמן הכללי הנדרש: כ- 30 יום

כלים נדרשים

מעבדה ניידת לזיהוי סוג המים
מצלמה תרמית
משאבות מים תעשיתיות
יבשנים, מאווררים, בלאוורים (מפוחים), מפזרי חום
מד לחות
מאזני לחות

חומרים נדרשים

חומרי ניקוי
חומרי חיטוי

שיקום מבנים לאחר שריפה - שלבים

בדיקת המבנה. האם הוא יציב ובטוח? אפשר להיכנס אליו?

בצעד ראשון של שיקום מבנים, איש שיקום מקצועי, יבדוק ויאשר שהמבנה בטוח לכניסה. הוא יבדוק אם יש סימנים של נזק מבני המסכן את הבית. 

בדיקת המבנה

הסרת פסולת, ניקוי פיח משריפה

לפני שניתן להתחיל בתהליכים של שיקום מבנים, יש להסיר את כל הפסולת והפיח מהבית. הפיח יכול לגרום נזק רב יותר ככל שהוא נשאר על פני השטח, ואילו הפסולת רק תפריע בדרך לתהליך שיקום מבנים. 

הסרת הפיח והפסולת תעזור גם בשיפור איכות האוויר ולהפחתת הריחות הנישאים באוויר.

פסולת

מזעור הנזק

אנשי שיקום העובדים במבנה במסגרת של עבודות השיקום, צריכים למזער את הנזקים של כתמי פיח, עובש וטחב, חלודה וקורוזיה ולשפר את איכות האוויר בבית.

פיח באוויר נדבק למשטחים וגורם לשינוי צבע. ברוב המקרים ניתן יהיה לנקות את כתמי הפיח לחלוטין. במקרים אחרים זה ישאיר אחריו שינוי צבע קבוע. ישנם חומרים רגישים לפיח הכוללים מתכות, פלסטיק, שטיחים, טקסטיל ועץ. עובדי שיקום ינקו את החומרים האלה כראוי כדי להפחית את הנזק.

עובש וטחב יכולים להיווצר במהירות. עובדים של שיקום מבנים, יחפשו כל סימן לנזק מים. אם יש חשד לנזק מים, הם יתחילו בהקדם האפשרי בתהליך להסרת עובש וטחב כדי למזער נזקים נוספים.

מים שנפגשים עם מתכת עלולים לגרום לקורוזיה ולחלודה במתכת. חשוב לדעת שגם מוצרי אלקטרוניקה מכילים מתכת. אם הרכיבים והמוליכים במוצרי אלקטרוניקה פוגשים במים, לא ניתן לתקן את מוצרי האלקטרוניקה.

איכות האוויר היא הדאגה העיקרית לאחר שריפה. ניקוי נזקי העשן מתחיל בשימוש במטהרי אוויר לניקוי האוויר. יש גם לנקות עשן מכל המשטחים שספגו את העשן. אם יש ריהוט שנפגע מעשן, אנשי מקצוע של שיקום מבנים, צריכים להתחיל בתהליך שיקום הריהוט באופן מיידי. בצורה הזאת יגדל הסיכוי של שיקום מבנים מלא.

הנזק

הוצאת רכוש אישי

בתהליך שיקום יש להוציא מהבית את כל הפריטים שנפגעו ואין אפשרות לתקן אותם. יש לנקוט בזהירות יתרה במגע עם מכשירים חשמליים מכיוון שהם יכולים לאגור חשמל גם לאחר שניתקו אותם מהחשמל.

צריך גם להוציא פריטים שלא נפגעו מהאש וכך ימנע זיהום נוסף של הפריטים. מנקה מקצועי שעובד בתחום שיקום מבנים, יכול לנקות את הפריטים הללו ולהכין אותם לקראת כניסה מחודשת לבית.

הוצאת רכוש אישי

הוצאת מים עומדים וייבוש משטחים

אנשי מקצוע של שיקום מבנים, צריכים לשאוב את כל המים העומדים במבנה בהקדם האפשרי. מים יכולים להיספג בקירות, בריצוף ואפילו במצע מתחת לריצוף. לאחר מכן, יש לייבש את כל המבנה בעזרת מובילי אוויר ומסירי לחות.

משאבת מים

ניקוי יסודי והסרת כתמים

חשוב להחליט אילו פריטים יש לנקות ולשחזר ואילו פריטים פגומים מדי ויש להחליף אותם.

אנשי מקצוע של שיקום מבנים, יתאימו חומר ניקוי לכל מוצר שהם מנקים. ההתאמה תעשה לפי סוג החומר וכמה עובש, טחב או עשן חדרו לפני השטח.

שטיחים, וילונות, ספות ובדים אחרים זקוקים לתשומת לב מיוחדת מכיוון שהם נהרסים בקלות. במקרים מסוימים, ניתן לשחזר שטיחים וניתן לשטוף או לנקות בדים.

ניקוי יסודי

שיקום דירה לאחר שריפה - ציוד מקצועי

הצלחה של עבודת שיקום מבנים תלויה בציוד שבו משתמשים ובהתאמה של הציוד לסוג העבודה המתבצעת. אנשי מקצוע של שיקום מבנים המסייעים לבעלי המבנה, זקוקים לציוד שיקום נזקי מים ונזקי אש כדי לשחזר את המבנה.

מטרת עבודת שיקום מבנים היא לנקות את הכל ולהחזיר את המבנה למצב שהיה לפני השריפה. פירוש הדבר שלא אמור להיות נזק מתמשך, ריחות או כתמים במבנה או בחומרים כלשהם.

מסירי לחות לטיפול בנזקי מים

מסירי לחות מסירים לחות מהאוויר. כתוצאה מזה, יותר לחות יכולה להתנדף מחפצים וחומרים לחים. בסופו של דבר, החפצים והחומרים מתייבשים מהר יותר.

מסירי לחות פועלים בצורה הטובה ביותר כאשר הם ממוקמים במרכז החדר. אם משתמשים במספר מסירי לחות בכל פעם, עליהם להיות מרוחקים זה מזה בכדי שיוכלו לייבש אזורים נפרדים. 

קחו בחשבון שלמרות שהמיקום הראשוני חשוב מאוד, הוא אינו קבוע. אנשי המקצוע של שיקום מבנים יצטרכו להעביר את הציוד למקום אחר אחרי שהאזור מתייבש.

מטהרי אוויר מסחריים לניקוי וטיהור האוויר

מטהרי אוויר מסחריים מנקים את האוויר אחרי נזקי אש. מטהר מסחרי מכניס את האוויר אליו ומעביר אותו דרך מספר פילטרים להסרת כל המזהמים והחלקיקים.

יש להציב מטהר אוויר במרכז החדר. אם זה חדר גדול יותר, יש להשתמש ביותר ממטהר אחד במקום מטהר אחד גדול. בדרך זו, אין כיסי אוויר שלא מסוננים. הדרך הטובה ביותר להשתמש במטהר אוויר, היא לזווג אותו עם מאוורר שידחוף אוויר למטהר ויבטיח שהחדר כולו יתנקה כראוי.

מסחררי אוויר להנעת האוויר ולייבוש

מסחררי אוויר מסחריים מייבשים ומסירים אידוי מהאזור בעת ביצוע עבודות שיקום מים. 

יש למקם את מסחררי האוויר כך שתהיה זרימת אוויר קבועה מעל משטחים רטובים. מסחררי האוויר מועילים גם כאשר הם ממוקמים סביב החדר, במרחק של 5-10 סנטימטרים מכל מבנה או קיר. השטח התחתון בקיר הוא הקשה ביותר לייבוש. 

מייבש אוויר תעשייתי

תיעוד הנזק

סביר להניח שחברת הביטוח תשלח בודק שיתעד את הנזק למבנה. למרות זאת, יש להתחיל לאסוף מידע.

 • יש לצלם את המבנה כדי להראות את הנזק שנגרם.
 • יש להקפיד להכין רשימה של כל מה שנפגע או הושמד בשרפה. לא לזרוק שום דבר.
 • צילום סרטון וידאו של המבנה וסביבתו עשויה להועיל מאוד לתביעת ביטוח.
 • יש להתייחס לפריטים שנפגעו בגלל חום או עשן.
 • לגבי פריטים שנהרסו, יש להעריך את תאריך הרכישה או את הגיל של הפריט ואת עלות ההחלפה של הפריט.
 • רצוי לשמור את כל החשבוניות/קבלות של התיקונים והבדיקות שבוצעו. יש להעביר את התקבולים הללו לביטוח כדי לקבל צורה כלשהי של החזר.

נזקי מים מפעולות כיבוי האש

בזמן עבודות שיקום מבנים, כשמחפשים סימנים לנזקים, יש לחפש גם נזקי מים שנגרמו מהמאמצים לטיפול באש. יש לחפש סימנים לנזק למים, ולתעד זאת היטב בתמונות – וגם בווידאו במידת האפשר. לא תמיד קל לאתר נזקי מים. סימנים גלויים עשויים לכלול עובש הגדל על קירות, רצפות ותקרות או שינוי צבע בתקרות.

מאחר ויכול להיות שיש נזקי מים גם אם זה לא נראה, מומלץ להתקשר לשירות הערכת נזקי מים מקצועי. כשאתם מתקשרים לקבלן עבודות שיקום מבנים לצורך תיקון, הזכירו את נזקי האש והעשן והמים כדי שהקבלן יידע את המצב וההקשר.

קראו לבודקים מקצועיים בעצמכם!

גם אם חברת הביטוח שלחה בודק, אולי תרצו להעסיק אחד שלכם עבור עבודות השיקום. 

בודק עצמאי עבור עבודות שיקום מבנים, יכול לאשר שהבדיקה הראשונית שלך, על ידי בודק חברת הביטוח, הייתה יסודית ושלמה. בדיקה שכזאת גם יכולה לגלות כל מה שהבודק הראשון החמיץ.

בנוסף לבודק שלך, מומלץ לשכור בודק שטח או מעבדה מוסמכת:

בודקים בשטח – יכולים לערוך בדיקות ולאסוף דגימות כדי לקבוע אם יש חלקיקים מסוכנים באוויר. פחמן, אפר ופיח הם רק חלק מן החלקיקים שיכולים להישאר אחרי שריפה. בנוסף לאותם בדיקות, בודק השטח יבדוק אם יש כימיקלים באוויר שנגרמו כתוצאה מהאש או מהעשן. בודק שכזה יכול לבדוק ולוודא שהאוויר בתוך הבית שלכם בטוח לנשימה.

מעבדה מוסמכת – יכולה לבדוק אם יש פיח, פחמים, עשן ועוד מזהמים באוויר ובמשטחים בבית. על המעבדה להיות בעלת ניסיון בהתמודדות עם מדורות ואפר. לכן הקפידו לבצע מחקר לפני שתקבלו מעבדה שכזו לעבודה. מעבדה מוסמכת יכולה לגלות כל סכנה כימית, ביולוגית ופיזית בביתך.

זכור כי חברת הביטוח אינה יכולה להחזיר או לשלם עבור אף אחד מהמומחים שאתם שוכרים. אתם רשאים להודיע להם בכתב על חובתם החוקית לחקור כראוי את כל הנזקים בביתך, אך אין זה אומר שהחברה תשלם עבור הבדיקות.

מבנה
נכתב על ידי
שלמה שועעי
שלמה שועעי

מומחה לשיקום נזקים. נזקי מים, נזקי אש.
בעל 40 שנות ניסיון ומומחיות בכל סוגי הנזקים.
מיעץ לחברות ביטוח / שמאים.

Call Now Button