שיקום מבנים לאחר שריפה, שיפוץ מבנים, שיפוץ דירה

נשרף המבנה? נשרפה הדירה? חברת אשר שיקום מבצעת שיקום מהיר של המבנה עם ציוד מתקדם וצוות מקצועי מיומן. החל משנת – 1945. חזרה מהירה לשגרה. כאן עכשיו!

מבנה אחרי שריפה

שיקום מבנים לאחר שריפה עם חברת אשר שיקום

 • זמינות מיידית – 24/7 !
 • ניסיון רב – עוסקת בפעולות שיקום מבנים החל משנת – 1945!
 • שימוש בציוד מתקדם – מסחררי אוויר מסחריים, מסירי לחות, מטהרי אוויר, מצלמה תרמית, מצלמת צינור ועוד
 • צוות מקצועי – מהנדסים, טכנאים, עובדים מקצועיים שהוכשרו לשיקום מבנים.
 • ניקוי ושחזור של הרכוש שנפגע כולל שטיחים, מזרונים, ספות, ריפודים, וילונות ובגדים כולל הסרת ריחות לא נעימים.
 • עבודה מול כל חברות הביטוח.

לאחר שמכבי האש והמשטרה מאפשרים לחזור למבנה, צריך להחזיר את החיים לקדמותם. לשיקום המבנה לאחר שריפה נדרש מאמץ של צוות ומומחיות של אנשי מקצוע. 

חומרת השריפה והנזקים למבנה ישפיעו על אופן השיקום. בכל מקרה, תהליך שיקום מבנים אחרי שריפה, צריך להתחיל מוקדם ככל האפשר.

חשוב לדעת  – אל תנסו לנקות ולשקם את המבנה בעצמכם. לא תוכלו לשקם את המבנה כראוי. שיקום המבנה לבד יכול ליצור בעיות קריטיות בעתיד!

התקשרו עכשיו לחברת אשר שיקום! – 1-800-200-290

לחברת אשר שיקום ניסיון בשיקום מבנים, משרדים, מפעלים ובתים לאחר אירוע של שריפה. אשר שיקום פועלת לפי נוהלי הבטיחות החשובים כדי להפחית את הסיכון למשפחות ולרכוש.

אשר שיקום תנקה את הנכס ותוציא את החפצים שנפגעו. בכך יתחיל תהליך להחזרת המקום למצבו לפני השריפה. פעולה זו כוללת כל דבר במבנה החל מחומרי ריצוף ועד למרכיבים מבניים.

במידת הצורך, אשר שיקום תתקן את המבנה ותוודא שבטוח לחזור אליו.

שיפוץ מבנה שנשרף

שיקום מבנים לאחר שריפה - שלבים לבצוע

אל תנסה לשקם מבנה לבד לאחר שריפה. לאנשי מקצוע לשיקום נזקי אש, יש את הניסיון הדרוש בכדי לקיים תהליך מתאים ומסודר לשיקום נזקי אש. בתוך התהליך, אנשי המקצוע מבצעים פעולות מסוימות לבניית המבנה לאחר שריפה ולתיקון נזקי שריפה.

בדיקת המבנה. האם הוא יציב ובטוח? אפשר להיכנס אליו?

כצעד ראשון לשיקום המבנה, איש מקצוע יבדוק ויאשר שהנכס בטוח לכניסה. הוא יבדוק אם יש סימנים של נזק מבני המסכן את הבית. 

הסרת פסולת ופיח

לפני שניתן להתחיל בתהליכים של שיקום נזקי מים או שריפה, יש להסיר את כל הפסולת והפיח מהבית. הפיח יכול לגרום נזק רב יותר ככל שהוא נשאר על פני השטח, ואילו הפסולת רק תפריע בדרך לתהליך השיקום. הסרת הפיח והפסולת תעזור גם בשיפור איכות האוויר ולהפחתת הריחות הנישאים באוויר.

מזעור הנזק

אנשי המקצוע העובדים במבנה, צריכים למזער את הנזקים של כתמי פיח, עובש וטחב, חלודה וקורוזיה ולשפר את איכות האוויר בבית.

פיח באוויר נדבק למשטחים וגורם לשינוי צבע. ברוב המקרים ניתן יהיה לנקות את כתמי הפיח לחלוטין. במקרים אחרים זה ישאיר אחריו שינוי צבע קבוע. ישנם חומרים רגישים לפיח הכוללים מתכות, פלסטיק, שטיחים, טקסטיל ועץ. אנשי מקצוע ינקו את החומרים האלה כראוי כדי להפחית את הנזק.

עובש וטחב יכולים להיווצר במהירות. אנשי מקצוע יחפשו כל סימן לנזק מים. אם יש חשד לנזק מים, הם יתחילו בהקדם האפשרי בתהליך להסרת עובש וטחב כדי למזער נזקים נוספים.

מים שנפגשים עם מתכת עלולים לגרום לקורוזיה ולחלודה במתכת. חשוב לדעת שגם מוצרי אלקטרוניקה מכילים מתכת. אם הרכיבים והמוליכים במוצרי אלקטרוניקה פוגשים במים, לא ניתן לתקן את מוצרי האלקטרוניקה.

איכות האוויר היא הדאגה העיקרית לאחר שריפה. ניקוי נזקי העשן מתחיל בשימוש במטהרי אוויר לניקוי האוויר. יש גם לנקות עשן מכל המשטחים שספגו את העשן. אם יש ריהוט שנפגע מעשן, אנשי מקצוע צריכים להתחיל בתהליך השיקום שלו באופן מיידי. בצורה הזאת יגדל הסיכוי לשיקום מלא.

הוצאת רכוש אישי

יש להוציא מהבית את כל הפריטים שנפגעו ואין אפשרות לתקן אותם. יש לנקוט בזהירות יתרה במגע עם מכשירים חשמליים מכיוון שהם יכולים לאגור חשמל גם לאחר שניתקו אותם מהחשמל.

צריך גם להוציא פריטים שלא נפגעו מהאש וכך ימנע זיהום נוסף של הפריטים. מנקה מקצועי יכול לנקות את הפריטים הללו ולהכין אותם לקראת כניסה מחודשת לבית.

הוצאת מים עומדים וייבוש משטחים

אנשי מקצוע לשיקום נזקים צריכים לשאוב את כל המים העומדים במבנה בהקדם האפשרי. מים יכולים להיספג בקירות, בריצוף ואפילו במצע מתחת לריצוף. לאחר מכן, יש לייבש את כל המבנה בעזרת מובילי אוויר ומסירי לחות.

ניקוי יסודי והסרת כתמים

חשוב להחליט אילו פריטים יש לנקות ולשחזר ואילו פריטים פגומים מדי ויש להחליף אותם.

אנשי מקצוע יתאימו חומר ניקוי לכל מוצר שהם מנקים. ההתאמה תעשה לפי סוג החומר וכמה עובש, טחב או עשן חדרו לפני השטח.

שטיחים, וילונות, ספות ובדים אחרים זקוקים לתשומת לב מיוחדת מכיוון שהם נהרסים בקלות. במקרים מסוימים, ניתן לשחזר שטיחים וניתן לשטוף או לנקות בדים.

שיקום מבנים - ציוד מקצועי

הצלחה של עבודת שיקום תלויה בציוד שבו משתמשים ובהתאמה של הציוד לסוג העבודה המתבצעת. אנשי מקצוע המסייעים לבעלי המבנה זקוקים לציוד שיקום נזקי מים ונזקי אש כדי לשחזר את המבנה.

מטרת העבודה היא לנקות את הכל ולהחזיר את המבנה למצב שהיה לפני השריפה. פירוש הדבר שלא אמור להיות נזק מתמשך, ריחות או כתמים במבנה או בחומרים כלשהם.

מסירי לחות לטיפול בנזקי מים

מסירי לחות מסירים לחות מהאוויר. כתוצאה מזה, יותר לחות יכולה להתנדף מחפצים וחומרים לחים. בסופו של דבר, החפצים והחומרים מתייבשים מהר יותר.

מסירי לחות פועלים בצורה הטובה ביותר כאשר הם ממוקמים במרכז החדר. אם משתמשים במספר מסירי לחות בכל פעם, עליהם להיות מרוחקים זה מזה בכדי שיוכלו לייבש אזורים נפרדים. 

קחו בחשבון שלמרות שהמיקום הראשוני חשוב מאוד, הוא אינו קבוע. אנשי המקצוע יצטרכו להעביר את הציוד למקום אחר אחרי שהאזור מתייבש.

מטהרי אוויר מסחריים לניקוי וטיהור האוויר

מטהרי אוויר מסחריים מנקים את האוויר אחרי נזקי אש. מטהר מסחרי מכניס את האוויר אליו ומעביר אותו דרך מספר פילטרים להסרת כל המזהמים והחלקיקים.

יש להציב מטהר אוויר במרכז החדר. אם זה חדר גדול יותר, יש להשתמש ביותר ממטהר אחד במקום מטהר אחד גדול. בדרך זו, אין כיסי אוויר שלא מסוננים. הדרך הטובה ביותר להשתמש במטהר אוויר, היא לזווג אותו עם מאוורר שידחוף אוויר למטהר ויבטיח שהחדר כולו יתנקה כראוי.

מסחררי אוויר להנעת האוויר ולייבוש

מסחררי אוויר מסחריים מייבשים ומסירים אידוי מהאזור בעת ביצוע עבודות שיקום מים. 

יש למקם את מסחררי האוויר כך שתהיה זרימת אוויר קבועה מעל משטחים רטובים. מסחררי האוויר מועילים גם כאשר הם ממוקמים סביב החדר, במרחק של 5-10 סנטימטרים מכל מבנה או קיר. השטח התחתון בקיר הוא הקשה ביותר לייבוש. 

מייבש אוויר תעשייתי

תיעוד הנזק

סביר להניח שחברת הביטוח תשלח בודק שיתעד את הנזק למבנה. למרות זאת, יש להתחיל לאסוף מידע.

 • יש לצלם את המבנה כדי להראות את הנזק שנגרם.
 • יש להקפיד להכין רשימה של כל מה שנפגע או הושמד בשרפה. לא לזרוק שום דבר.
 • צילום סרטון וידאו של המבנה וסביבתו עשויה להועיל מאוד לתביעת ביטוח.
 • יש להתייחס לפריטים שנפגעו בגלל חום או עשן.
 • לגבי פריטים שנהרסו, יש להעריך את תאריך הרכישה או את הגיל של הפריט ואת עלות ההחלפה של הפריט.
 • רצוי לשמור את כל החשבוניות/קבלות של התיקונים והבדיקות שבוצעו. יש להעביר את התקבולים הללו לביטוח כדי לקבל צורה כלשהי של החזר.

נזקי מים מפעולות כיבוי האש

בזמן שמחפשים סימנים לנזקים, יש לחפש גם נזקי מים שנגרמו מהמאמצים לטיפול באש. יש לחפש סימנים לנזק למים, ולתעד זאת היטב בתמונות – וגם בווידאו במידת האפשר. לא תמיד קל לאתר נזקי מים. סימנים גלויים עשויים לכלול עובש הגדל על קירות, רצפות ותקרות או שינוי צבע בתקרות.

מאחר ויכול להיות שיש נזקי מים גם אם זה לא נראה, מומלץ להתקשר לשירות הערכת נזקי מים מקצועי. כשאתם מתקשרים לקבלן שיקום לצורך תיקון, הזכירו את נזקי האש והעשן והמים כדי שהקבלן יידע את המצב וההקשר.

קראו לבודקים מקצועיים בעצמכם!

גם אם חברת הביטוח שלחה בודק, אולי תרצו להעסיק אחד שלכם. 

בודק עצמאי יכול לאשר שהבדיקה הראשונית שלך, על ידי בודק חברת הביטוח, הייתה יסודית ושלמה. בדיקה שכזאת גם יכולה לגלות כל מה שהבודק הראשון החמיץ.

בנוסף לבודק שלך, מומלץ לשכור בודק שטח או מעבדה מוסמכת:

בודקים בשטח – יכולים לערוך בדיקות ולאסוף דגימות כדי לקבוע אם יש חלקיקים מסוכנים באוויר. פחמן, אפר ופיח הם רק חלק מן החלקיקים שיכולים להישאר אחרי שריפה. בנוסף לאותם בדיקות, בודק השטח יבדוק אם יש כימיקלים באוויר שנגרמו כתוצאה מהאש או מהעשן. בודק שכזה יכול לבדוק ולוודא שהאוויר בתוך הבית שלכם בטוח לנשימה.

מעבדה מוסמכת – יכולה לבדוק אם יש פיח, פחמים, עשן ועוד מזהמים באוויר ובמשטחים בבית. על המעבדה להיות בעלת ניסיון בהתמודדות עם מדורות ואפר. לכן הקפידו לבצע מחקר לפני שתקבלו מעבדה שכזו לעבודה. מעבדה מוסמכת יכולה לגלות כל סכנה כימית, ביולוגית ופיזית בביתך.

זכור כי חברת הביטוח אינה יכולה להחזיר או לשלם עבור אף אחד מהמומחים שאתם שוכרים. אתם רשאים להודיע להם בכתב על חובתם החוקית לחקור כראוי את כל הנזקים בביתך, אך אין זה אומר שהחברה תשלם עבור הבדיקות.

מגיע לכם ניקוי של המבנה ושחזור כמו שהיה לפני השריפה. אז תזכירו את זה לחברת הביטוח. שיידעו שזו מחויבותם לוודא שהבית שלכם נקי ובטוח להיכנס מחדש. וודאו שהם יעשו את מה שהם נדרשים כחוק כדי שזה יקרה.

Call Now Button