רטיבות בקירות, רטיבות בקיר פנימי, חיצוני. איתור נזילות בקיר, תיקון

יש רטיבות בקירות? רטיבות בקיר פנימי? חיצוני? אנחנו מומחים לשיקום נזקי מים. איתור נזילות מים בקירות, תיקון רטיבות בקיר פנימי, איטום קיר חיצוני. תגובה מהירה 24/7

לקבלת הצעת מחיר לשיקום! הערכה לשיקום - חוות דעת הנדסית

נגן וידאו

תוכן עניינים

תיקון רטיבות בקירות עם אשר שיקום

 • מגיבה מיד לאירוע של רטיבות בקירות – צלצלו עכשיו – 1-800-200-290!
 • פועלת משנת 1945 – אשר שיקום פועלת ומובילה בתחום שיקום נזקים, רטיבות בקירות, כבר משנת 1945.
 • איתור נזילות בקירות במהירות ובצורה מדויקת בעזרת מד לחות, ומצלמה תרמית.
 • תיקון רטיבות בקיר פנימי – הנחת טלאי מעל החור במערכת הצינורות, החלפת קטע צינור, החלפת כל מערכת הצינורות בבית.
 • איטום קיר חיצוני – בודקת אם יש תקלות בקירות חיצוניים, מנקה מרזבים, בוחרת את חומר האיטום, מכינה את הקירות לאיטום ומבצעת את מריחת חומר האיטום.
 • שיקום נזקי מים, שאיבת הצפות, ייבוש רטיבות – מבצעת שאיבת מים וביוב, ייבוש קירות ורצפה.
 • שיקום, ניקוי ושיחזור שטיחים, בגדים, ריפודים, מזרנים ווילונות. עם טכנולוגיה חדשנית וניסיון מקצועי עשיר. שיפוץ ושחזור פריטים שנפגעו ממים ועובש.

רטיבות בקירות. סיבות ופתרונות

האם חשבתם פעם למה הקירות שלכם רטובים ועמוסים בלחות, במיוחד בחורף? בחורף יש הפרש גדול בין טמפרטורת האוויר החיצונית לטמפרטורת האוויר הפנימית. זה מעודד עיבוי ולחות בקירות ובחלונות.

מלבד זאת, שיטפונות, נזילות צנרת או גג, יכולים ליצור הצטברות מים בתוך הקירות שלכם ולעודד צמיחת עובש וכתמים על הקיר.

בית שנפגע ממים מהווה סיכון גדול לבריאותכם. בנוסף מבנה הבית עלול להיהרס מחדירת המים.

לכן, עליכם לפעול במהירות לפני שהרטיבות והלחות הזו תפגע בשלמות המבנית של הבניין שלכם, תוביל לעובש ופטריות מסוכנות ותגרום לתגובות אלרגיות מסכנות חיים.

רטיבות בקירות ובתקרה

איך נזהה רטיבות בקיר פנימי

למרות שלא רואים רטיבות בקיר פנימי, לעיתים קרובות ישנם מספר סימנים שיכולים לעזור לאתר נזילות מים אלה.

ריחות מעופשים

 • עודף מים או לחות, יכולים ליצור ריח מעופש, כאשר הם נקלטים בחומרי בניין.
 • חללי קיר המושפעים מנזקי מים, חשופים לגידול עובש, שגם לו יש ריח מעופש חריף.

אם יש ריח מעופש חזק ליד אזור מסוים בקיר שלכם, אז יש דליפת מים או צמיחת עובש בתוך הקיר.

עובש על קירות והפנלים

צמיחת עובש מופיעה בדרך כלל באזורים עם עודף לחות כמו חדרי אמבטיה, מטבחים ומרתפים. אם מופיע עובש על הקירות, התקרות או הפנלים, במיוחד באזור שאינו נמצא ליד מקורות אינסטלציה, סביר מאוד להניח שיש מקור לחות בתוך הקירות.

כתמים גלויים

מים מדליפה בתוך הקירות ייספגו בקיר ויגרמו לכתם מורגש. אם הכתמים על הקיר שלך ממשיכים לגדול, זו בדרך כלל אינדיקציה טובה לכך שיש נזילת צנרת נסתרת.

קילוף צבע או טפט

יותר מדי לחות מאחורי הקירות יכולה בסופו של דבר לגרום לצבע או לטפט להתחיל להתקלף או לבעבע. זה קורה בדרך כלל כאשר הקיר ספג יותר מדי מים. בדקו אם יש הפרדה בטפט לאורך החיבורים או צבע מתקלף כדי לאתר נזילת מים נסתרת.

עיוות בקיר

כאשר בתוך הקיר יש יותר מדי מים, הקיר יתכופף ויתעקם מה שגורם לעיוות הקיר. עיוות יתר עלול להוביל לנזק מבני שיקר מאוד לתקן. אם יש עיוות על הקירות שלכם, זוהי אינדיקציה ברורה לדליפת מים.

צבע בקיר

רטיבות בקיר חיצוני

בתכנון מערכות קיר חיצוני, חדירת רטיבות נשלטת על פי שני מושגי תכנון בסיסיים או אסטרטגיות.

איטום קירות

כניסת רטיבות לקירות חיצוניים נחסמת על ידי מריחת חומר על המשטח החיצוני לאיטום חיצוני של הקירות. אם חלק מהמשטח החיצוני לא אטום, עלולה להתרחש חדירה של רטיבות. 

מערכת ניקוז

מערכת לניקוז מים בביתכם תמנע נזקים של הצפות וחדירת מים לבית. מדובר בתעלות ניקוז מים בגג, מרזבים ותעלות מים בחצר. מערכת ניקוז טובה, תמנע רטיבות מקיר חיצוני.

רטיבות בקיר מחלות

רטיבות בקיר לאורך זמן מצמיחה עובש. עובש הוא סוג של פטרייה הגדלה ומתפתחת בתנאים לחים. העובש יכול להשתנות במראה. 

עובש מתחיל לייצר נבגים – אלה מאפשרים לעובש להמשיך להתרבות ולצמוח. הנבגים אחראים לרוב הבעיות הבריאותיות הנגרמות על ידי לחות ועובש בבית.

מהם בעצם נבגי עובש?

נבגי עובש הם מבנים זעירים המיוצרים על ידי עובש במטרה להתרבות ולצמוח. הם קטנים להפליא – חצי מרוחב שיער אנושי, מה שאומר שהם יכולים לצוף באוויר בלי להראות. 

נבגים אלה הם אלרגנים. הם יכולים לגרום לתגובות אלרגיות שונות. לכן שאיפה או נגיעה בנבגי עובש עלולים לגרום לבעיות בריאותיות או להחמיר בעיות בריאות קיימות.

בקיר

בעיות נשימה

בעיות בדרכי הנשימה הן תלונה שכיחה מצד אלו החיים בסביבות עובש.

הסימפטומים יכולים לכלול בעיות נשימה, שיעול וצפצופים. תסמינים אלה הם בדרך כלל קלים אך יכולים להיות כרוניים אם אתם נחשפים לנבגי עובש לאורך תקופה ארוכה.

לפעמים בעיות נשימה כלליות יכולות להתפתח לזיהום נשימתי מורכב יותר כמו הצטננות. שוב, זיהום זה יכול להיות כרוני אם אתם נחשפים לנבגי עובש על בסיס ארוך טווח.

תסמינים ספציפיים יותר של זיהום בדרכי הנשימה כוללים:

 • שיעול וחום קל (שכיח יותר בקרב ילדים)
 • אף סתום ו / או נזלת
 • כאב או לחץ מאחורי הפנים
 • גרד או כאב גרון
 • הִתעַטְשׁוּת

אם אתם חווים תסמינים אלו לאורך זמן רב, בעיות הבריאות שלכם עלולות להיגרם על ידי עובש בבית.

האם עובש יכול לגרום לאסטמה?

נבגי עובש עצמם אינם יכולים לגרום לאסטמה. עם זאת, אם אתה כבר סובל מהמצב וסובל מאלרגיה לעובש, חשיפה לנבגי עובש עלולה לגרום להתקפי אסתמה תכופים וקשים יותר.

בעיות עור

בעיה בריאותית נפוצה נוספת הנגרמת על ידי נבגי עובש והיא פריחה בעור.

פריחות בעור נגרמות על ידי תגובה אלרגית לנבגי עובש. תגובה אלרגית זו עלולה להשפיע על אנשים שכבר נוטים להתפרצויות בעור, כגון אלו הסובלים מאקזמה, כמו גם על אנשים שאינם סובלים ממצב עור בעייתי.

פריחות בעור אלרגי נפוצות כ:

 • עור יבש, אדום וסדוק 
 • פריחה בולטת, מגרדת ואדומה (כוורות) 
 • עיניים מגרדות, אדומות, ונוזלות. (דלקת הלחמית)

איתור נזילות בקירות

כשאתם פונים לחברת אינסטלציה מקצועית בנוגע לנזילה אפשרית בקיר, הם ישאלו אתכם מדוע אתם חושדים שיש נזילה. לאחר מכן הם יחליטו אם יש צורך לבקר בביתכם. חלק מהצעדים שהם עשויים לבצע כדי לנסות למצוא את הנזילה כוללים:

 • שימוש במד לחות כדי לסרוק את הקיר ולהבין איזה חלקים בקיר צברו את רוב הלחות. הריכוז הגבוה ביותר של המים יהיה הקרוב ביותר למיקום הנזילה.
 • שימוש במצלמה אינפרא אדום כדי לנסות לאתר את הנקודה הקרה ואת הנזילה. הנקודה ממנה מגיע הנזילה תהיה קרה יותר מהסביבה במספר מעלות. מצלמת אינפרא אדום מגלה את ההבדל בחום כדרך לאתר את מקור הנזילה.
 • חיתוך בקיר כדי לאתר את הנזילה: זה בדרך כלל המוצא האחרון. אינסטלטורים גדולים מתגאים ביכולת לבצע איתור נזילות מבלי שיהיה צורך להרוס חלק כלשהו במבנה הבית. עם זאת, במקרים בהם כל שאר האמצעים אינם נושאים פרי, הם יפתחו בקפידה את הקירות, יאתרו את הנזילה ויתקנו אותה.

תיקון רטיבות בקיר פנימי

כאשר הנזילה זוהתה ואותרה, האינסטלטור יבצע תיקונים. גודל וכמות התיקונים יהיה תלוי במידת הנזק שנגרם ובגודל הדליפה. 

אחד התיקונים הפשוטים שנעשים בקירות נוזלים הוא הנחת טלאי מעל החור במערכת הצינורות; זה עובד רק על דליפות קלות. 

השרברב יכול גם לחתוך את החלק של הצינור בקיר ולהחליף אותו בקטע צינור חדש. השרברב עשויי גם להחליט להחליף את מערכת הצינורות כולה, במיוחד אם היא חלשה או ישנה ויש אפשרות לנזילות עתידיות.

אם הדליפה נמשכת זמן רב והיא הובילה לבעיות נוספות כגון נזקי מים, עובש וריקבון, תצטרכו להזמין מומחים לשיקום כדי להחזיר את הבית למצב בו היה לפני הנזק.

כאשר מתמודדים עם נזילות בקיר, חשוב שתישארו ערניים לגבי סימני האזהרה המפורטים למעלה. ברגע שיש לכם מספיק ראיות לכך שיש נזילת מים עם נזקים, עליכם לפנות לחברה מקצועית לצורך הערכה ותיקון מהירים.

איטום קיר חיצוני

כאשר קירות חיצוניים חשופים למי גשמים או לחות גבוהה, מים ולחות יכולים לעבור דרך הבנייה ולהשפיע על הקירות הפנימיים שלכם. המשמעות היא שהקירות שלכם עשויים להישאר לחים זמן רב וזה מוביל לצמיחת עובש ולנזק בלתי הפיך.

בצעו את הצעדים הבאים לאיטום קירות חיצוניים כדי למנוע ממים ועובש להשפיע על הקירות שלכם:

 • בדקו אם יש תקלות בקירות: איטום קירות חיצוניים הוא הפתרון הטוב ביותר רק אם הקירות הופכים לחים כתוצאה ממי גשמים או רטיבות. לפני שמבצעים קניות למוצרי איטום, חשוב לבטל כל גורם אחר לרטיבות מבנית. זה יכול להיות כל דבר, החל מסדקים בלבנים או עיבוי בתוך הקיר ועד צינור מים פרוץ. לאחר שתפתרו את הבעיות האלה, תוכל לבצע איטום כצעד מונע.
 • נקו את המרזבים שלכם: הבעיה עם מרזבים סתומים היא לא רק שהם עלולים לזרום מעל הקצה, לאורך הקירות; הם גם שומרים על מי גשמים, שנספגים בהדרגה על ידי לוחות הגג, מה שעלול להוביל לסדרת בעיות, כולל נזילות ועובש. תוכלו להימנע מכל אלה ולשמור על בריאות ביתכם פשוט על ידי ניקוי המרזבים פעמיים בשנה.
 • בחרו את חומר האיטום הנכון: סדרת מוצרי איטום זמינה כיום כדי לעזור לבעלי בתים להגן על בתיהם מפני לחות חיצונית. להלן מספר מוצרים שכדאי לקחת בחשבון:
  • ציפוי איטום בטון, שהוא מוצר דמוי מלט שנדבק לבטון ובנייה לצמיתות; ניתן למרוח אותו על כל משטח, כולל קירות צבועים; 
  • אוטם בטון על בסיס סיליקט, פועל ביחד עם מרכיבי הבנייה והבטון ליצירת ציפוי אטום; ניתן להשתמש באיטום זה רק על קירות לא אטומים / לא צבועים;
  • איטום צבע, הדומה לצבע קיר אקרילי. ההבדל העיקרי בינו לצבע אקרילי הוא בביצועי איטום טובים יותר. חשוב מאוד לבחור בנוסחה של צבע שגם מאפשרת נשימה של הקירות. ניתן למרוח את מוצר האיטום הזה גם על משטחים שנצבעו בעבר.
 • השתמשו בתוסף איטום לטיח: טיח יכול לסייע בשיפור האסתטיקה, להפוך קירות למוצקים יותר ולהגן עליהם מפני חדירת לחות. למרות שיש לטיח חיצוני מאפייני איטום, ניתן לבטל בעיות של חדירת מים ולמנוע הישנות שלהם, על ידי הוספת תערובת איטום לטיח. 
 • הכינו את הקירות לאיטום: ללא קשר למוצר שנבחר לאיטום קירות חיצוניים, עליכם להביא תחילה את הקירות למצב טוב. המשמעות היא שעליכם להשתמש במילוי באיכות טובה כדי לתקן סדקים ותיקוני חורים. אפשרו למילוי להתייבש בצורה אופטימלית. לאחר מכן יש לשייף אזורים מחוספסים ולא אחידים, להסיר אבק על ידי ניקוי פני השטח במים, ולתת לקירות להתייבש לחלוטין בכדי להבטיח הידבקות טובה בין חומר האיטום למצע.
 • שימו את חומר האיטום: ניתן להשתמש ברולר או במברשת כדי למרוח את חומר האיטום. אם יש צורך בשכבה שנייה, אפשרו לשכבה הראשונה להתייבש לחלוטין ואז מרחו את השכבה השנייה. השתמשו בכמות גדולה של המוצר כדי ליצור מחסום בלתי חדיר.
נכתב על ידי
שלמה שועעי
שלמה שועעי

מומחה לשיקום נזקים. נזקי מים, נזקי אש.
בעל 40 שנות ניסיון ומומחיות בכל סוגי הנזקים.
מיעץ לחברות ביטוח / שמאים.

Call Now Button