שיקום נזקי מים

שיקום נזקי מים בעזרת מיכלי אגירה

הצפה של מבנים, בין אם אלה מבני מגורים, בתי משרדים או בתי עסק מכל מיני סוגים, יכולה להיות מלווה בנזק של ממש. נזק למבנה עצמו, נזק לרכוש, ששוויו עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים או אף יותר וכמובן גם עוגמת נפש רבה, הנלוות לכל אלה.

זו יכולה להיות הצפה בבית בשל תקלה במערכת הביוב או המים, זו יכולה להיות הצפה בעקבות כמויות רבות מאד של גשם, היורד בבת אחת ומסיבות נוספות. כך או כך, הדבר לא נעים אך לשמחתנו ישנם כיום פתרונות שונים של שיקום נזקי מים. אחד מהם הוא באמצעות מיכלי אגירה מיוחדים, המספקים מענה הן לתעשייה והן במקרים בהם ההצפה היא במבנים פרטיים.

הצפה בבית

למצוא את הפתרון הנכון

גשמים, שיטפונות או כשל במערכת הביוב והמים יכולים לגרום להצפות, המשפיעות ישירות על התשתיות הקיימות וגם על הרכוש והאלמנטים השונים שבתוך המבנה. הפגיעה יכולה לבוא לידי ביטוי בזיהומים, בעובד, בטחב, בנזק לטיח, נזק לרצפה, נזק למשטחים השונים שנמצאים מעליה, כמו שטיחים ופרקט ועוד.

לאחר חדירת המים חשוב לפנות לשירותי שאיבת הצפות וגם ניקוז מי גשמים כדי למנוע נזקים חמורים יותר ולאפשר את שיקומו של המבנה. את השירות ניתן לקבל כבר בעת גילוי הנזק בשלביו הראשוניים וגם בשלבים מוקדמים יותר, ובהתאם – לחזור לשגרה מלאה לאחר הטיפול בבעיה.

מיכלי אגירה שהינם למעשה מיכלי פלסטיק מהווים כלי חשוב ומרכזי מאד במסגרת שירות זה. אלה יכולים להיות מיכלים לתעשייה וגם מיכלים המספקים מענה במקרים של נזקי מים בבתים. אל המיכלים מחוברת מערכת מיוחדת של שאיבה, השואבת את המים שהצטברו במבנה ישירות אליהם.

כך ניתן לשאוב כמויות גדולות של מים, שהציפו את המקום, במהירות ובקלות. המיכלים עמידים וחזקים וניתן לשאוב אליהם את המים, ששטפו והציפו את רצפת המשרד, החנות או את הבית, שבו מתגוררים. את העבודה הזו מתחיל תהליך אבחון מקדים, הבוחן את הנזקים הקיימים ואת תהליך השיקום הנדרש. כאן, נדרשת רמת מקצועיות גבוהה מאד ועבודה זריזה על מנת למנוע כמה שניתן את הזמן הממושך של המבנה ושל הרכוש שבו למים. עם קבלת הדו"ח, המסכם את הנזקים, מתחילים בשאיבת ובניקוז המים באמצעות מיכלי מים מפלסטיק.

חשוב לדעת

בשל הנזק הרב הנלווה להצפה וכדי לצמצם כמה שניתן נזק עתידי למבנה ולאפשר חזרה מהירה לשגרה, חשוב מאד לפנות אך ורק לחברות המציעות שירותי שיקום נזקי מים. חברות כאלו יודעות כיצד להתמודד בהצלחה עם האתגר והן נעזרות בכל הכלים והפתרונות הנדרשים להן לשם כך, לרבות מיכלי אגירה מיוחדים, אליהם שואבים את המים המיותרים. מומלץ מאד שלא להתפשר על ניסיון ועל מקצועיות ולפנות לחברות מוכרות ומובילות בשוק.