שיקום מבנים משריפה

שיקום מבנים לאחר שריפה – הנזק הוא של כולנו

כאשר אנו חווים טרגדיה, או אם משהו שיקר לנו או ששייך לנו נפגע, ברוב המקרים אנו נכנסים למרה שחורה ומייחסים את כל הנזק הנגרם לעצמנו. אולם, כמו כמעט בכל דבר בו האדם נוטה לשים את עצמו במרכז, יש להבין תמיד, ובכל סיטואציה, שני כללי יסוד חשובים: הכלל הראשון הוא לא להגיד נואש, מכיוון שהכול בר תיקון והכול ניתן לסידור.

הכלל השני הוא להבין שאנחנו לא הצנטרום של היקום, וכי פגיעה אישית ככל שתהיה, עלולה להשפיע על הסובבים אותנו במקרה הטוב, ועל כולם במקרה הרע. בתוך כך, גם מבנה אשר ניזוק משריפה משפיע בהחלט על הסביבה ולא רק עלינו, והחדשות הטובות הם שגם אותו ניתן לשקם לחלוטין.

שיקום מבנים משריפה

מה צריך לבדוק לאחר השריפה?

ראשית כל, יש להבין כיצד פגיעה של מבנים משפיעה עלינו ובכלל. ראשית כל, מבנים אשר ניזוקו משריפה נחשבים ללא בטיחותיים לשהייה כלל וכלל, ויש לבצע שיקום למבנה תוך שימוש בכלים מתקדמים ולשפץ אותו ברמה הגבוהה ביותר. שנית, יש להבין שמעבר לפן הבטיחותי שעליו דיברנו, מבנים אשר ניזוקו משריפה מהווים גם מפגע תברואתי, מכיוון שהשריפה גורמת לזיהום אוויר רב.

ובכן, במידה ואתם שותפים לחוויה הלא נעימה של מבנה לאחר שריפה, יש לקחת בחשבון גם את הנזק הבטיחותי, גם התברואתי, וכמובן על כל זה יש להוסיף את הפן האסתטי אשר נפגע. מאון לאון, יש להבין ולהפנים כי מבנה אשר ניזוק ע"י שריפה אינו כשיר לשהייה או אפילו אינו כשיר להישאר מיותם במתכונתו הנוכחית, ועליהם לבצע שיקום לאחר שריפה.

כמות בלתי נתפסת של שריפות במדינת ישראל

מדיי שנה מתרחשות במדינת ישראל כמאה אלף שריפות בקירוב, בין אם בבתי מגורים פרטיים, בין אם במבנים גדולים תעשייתיים ובין אם בחנויות ומקומות מסחריים. אם גם לכם קרה מקרה מצער שכזה, דעו זאת – אתם לא לבד, ולכן בחלקו השני של הכתבה נעסוק במה אפשר וצריך לעשות במקרים מסוג זה.

ובכן, ראשית כל, יש להבין כי המצב הנוכחי אינו יכול להישאר כפי שהוא לאורך זמן, גם מכיוון שהוא מהווה מפגע תברואתי וגם מכיוון שהוא מהווה מפגע בטיחותי. שנית, עליכם להתפנות מהמבנה, גם אם לדעתכם הוא מאפשר המשך עבודה – הוא לא! עליכם לפנות אותו עד לאחר שיתבצע שיקום ושיפוץ מלא של המקום.

פנו אל אשר שיקום – החברה המומחית לשיקום מבנים לאחר שריפה

כעת, עליכם לפנות לחברה אשר מתמחת בשיקום מבנים לאחר שריפה, לרוב לחברות האלה יש מעבדות ניידות אשר זמינות לכם 24/7, ומכאן שעליכם ליצור קשר באופן מידי עם חברה כזו אשר תגיע למקום ותטפל במבנה לאחר שהשריפה כובתה כמובן. פנו לחברות מקצועיות בלבד, כאלה אשר יש באמתחתם גם מהנדסים, שיפוצניקים, כימאים, טכנאים ויועצים, על מנת שהמבנה יטופל בדיוק כפי שצריך. שיקום מבנה לאחר שריפה הוא אינו שיפוץ רגיל, ולכן חשוב שמומחים יבצעו את המשימה.