שיקום נזקי אש

ציוד כיבוי האש שמומלץ להחזיק בכל עסק

גם אם תקפידו לשמור על נהלי בטיחות, אין זה בלתי נמנע ולבני האדם יש חלק נכבד במניעת דליקות ושריפות, זאת בעזרת ציוד כיבוי אש אשר יעזור למזער נזקים ואף למנוע אותם, במקרה ופרצה דליקה בבית העסק שלכם.
גורם הסיכון להיווצרותן של דליקות או שריפות גדל במקומות בהם ישנם אנשים, שכן חוסר הקפדה על נהלי בטיחות, מקרים של רשלנות, חוסר זהירות וטעויות אנוש יכולים להגדיל את הסכנה במידה משמעותית. על מנת למנוע, להימנע ולמזער את הסכנה החוק מחייב להצטייד בציוד כיבוי אש, לרבות במקומות העבודה, זאת ביחס לסיכונים ובהתאמה לתהליכי העבודה ולחומרים המאוחסנים.

שיקום נזקי אש

איזה ציוד כיבוי אשר רצוי להחזיק בעסק?

ציוד כיבוי אש איכותי יכול לסייע לכם למזער את נזקי האש בעסק, לאתר דליקות בשלביהן הראשונים, לכבות דליקות ושריפות ואף להזעיק את מערך כיבוי האש וכוחות ההצלה. יש לציין שהדרישות של תקנות החוק הן מינימליות אולם אם ברצונכם להיות מוכנים "על כל צרה", עליכם להחזיק בעסק את הציוד הבא:

  • מערכות גילוי אש ועשן – מערכות בעלות חיישנים אשר תפקידן להתריע על אש ועשן הן במבנה והן ליחידות הכיבוי וההצלה.
  • ציוד כיבוי אש – אמצעים לכיבוי ומניעת התפשטותן של דליקות במבנה לרבות מטפים, צינורות, גלגלוני כיבוי ועוד.
  • מערכות ספרינקלרים – מערכות הכוללות צינורות ומתזים שמשפריצים מים לכל עבר ויעילות במיוחד במזעור נזקי אש ופינוי מהיר של האנשים מהמבנה.
  • מערכות כריזת חירום – מערכות אלו משמשות לפינוי וכריזת חירום. בעזרתן ניתן לפנות מהר אנשים הלכודים בתוך מבנה בוער ולסייע לעבודתם של שירותי הכבאות.
  • מערכות טלפון כבאים – מערכות אלו מאפשרות לכבאים לתקשר בינם לבין עצמם בעת אירוע שריפה בדרך פשוטה ויעילה תוך כדי ההתניידות במבנה.
  • מערכות לשחרור עשן טבעי – מערכות אלו מבוססות על טכנולוגיות מתקדמות ותפקידן לפתוח את החלונות ולאפשר לאוויר החם להשתחרר החוצה באופן טבעי בעת אירוע שריפה.

מה ניתן לעשות במקרה ופרצה דליקה?

ציוד כיבוי אש איכותי יכול למזער את נזקי האש וככל שתשכילו להחזיק בציוד יותר מגוון, כך תוכלו למנוע ולהימנע מנזק גדול. אולם בכל מקרה בו פרצה דליקה בעסק ונגרמו נזקים קטנים כגדולים, קיימת אפשרות להזמין חברת שיקום נזקי אש מקצועית. כאמור, לא מומלץ לנסות ולבצע את עבודות השיקום לבד, שכן אלו הן פעולות הדורשות ידע, ניסיון ושימוש בציוד מקצועי. כמו כן, פעולות אלו דורשות התייחסות לכל הפרטים שניזוקו תוך כדי נטרול ריחות השריפה, חיטוי אנטי בקטריאלי, שיקום נזקי פיח ועוד.
בעזרת ציוד איכותי לכיבוי אש ניתן להקטין את הסיכון והסכנה בעת התפרצות דליקה או שריפה בבית העסק וכן למזער נזקים. על מנת שהציוד ייתן מענה לכל עסק באופן אישי רצוי להיוועץ קודם לכן עם מומחים לתחום.