שיקום נזקי מים

פעולות מיידיות שיש לנקוט לטיפול בהצפה

לא נעים להתעורר בבוקר ולגלות שכל הבית הוצף במים בגלל צינור שהתפוצץ באמבטיה או להפסיד יום עבודה שלם במשרד כדי לגרוף את כל המים החוצה בגלל דליפה בשירותים. ההצפה דורשת לפעמים נקיטת מספר פעולות מידיות כ אשר היא הולכת ומתמשכת ועלולה לגרום נזקים כבדים לבית או למשרד.

זהו את מקור ההצפה

כדי לעצור את ההצפה המתמשכת בביתכם או במשרדכם, חשוב למצוא את הנקודה שממנה מתפרצים המים. חפשו את מקור ההצפה. ייתכן שתגלו כי זהו רק ברז ששכחתם לסגור, אך לעתים זה יכול להיות צינור שהתפוצץ במטבח, באמבטיה או בחדר השירותים. כדי להקל על החיפוש, נסו להיזכר אם בזמן האחרון זיהיתם תקלה במכונת הכביסה או בצינור מים כלשהו – ייתכן שמשם מגיעה ההצפה. כמו כן, לעתים מקור ההצפה הוא מחוץ לבית. כך שגשם זלעפות המלווה בסופה או צינור ביוב שהתפוצץ ברחוב יכולים לגרום להצפה במבנה.

שיקום נזקי מים

נתקו את מכשירי החשמל

כידוע, המים מוליכים חשמל. אם ישנו מכשיר חשמלי בלתי מכובה בבית בזמן הצפה, הזרם החשמלי עלול לעבור ממנו לאדם דרך המים הזורמים ולגרום להלם חשמלי, כוויות חמורות ואף למוות. למען בטיחות בני הבית או העובדים חשוב למהר ולכבות כל מכשיר חשמלי פועל בזמן ההצפה ולהרחיק את כולם משקעים חשמליים. בנוסף לכך, יש צורך לכבות את המזגנים כדי למנוע את חדירתן של בקטריות שונות המצטברות בו ואשר עלולות לגרום לנזק בריאותי.

שמרו על הרהיטים

הצפת מים בבית עלולה לפגוע ברהיטים, בייחוד באלה העשויים מעץ. קיבלתם כיסאות עץ מעוטרים מקרובי משפחה ליום האירוסים? קניתם רק עכשיו שולחן חדש ויפה שעלה הרבה מאוד כסף? שימו נייר אלומיניום או פיסת פלסטיק כלשהי מתחת לרגלי הרהיטים כדי להגן עליהם, עד אשר תצליחו להשתלט על ההצפה, להוציא את המים ולייבש את הדירה.

קראו למומחים

לאחר שנקטתם את כל אמצעי ההגנה על הבית, קראו למומחים שיעזרו לטפל בהצפה. אם אינכם מצליחים לעצור את ההצפה בגלל צינור שהתפוצץ, קראו לשרברב כדי שיוכל לתקן את הבעיה באופן מיידי. מעבר לכך, גם כאשר מקור ההצפה טופל, לא מומלץ להתחיל להיפטר מהמים באופן עצמאי. כדאי לפנות לחברת ניקיון המתמחה בתחום טיפול בהצפות, בשאיבת הצפות ובייבוש חדרי הבית שנפגעו.

ההצפה היא בהחלט אירוע בלתי נעים הדורש טיפול מיידי לצורך מניעת נזקים גדולים. לעתים ניתן להקדים תרופה למכה ולמנוע את ההצפה על ידי תיקון צינור מים בעייתי או מכונת כביסה מקולקלת המועדת לפורענות. מנגד, לפעמים ההצפה היא בלתי נמנעת – כאשר מדובר בפיצוץ של צינור מים ראשי ברחוב או דליפת גג המתגלה רק אחרי סופה. על כל פנים, חשוב לדעת כיצד לנהוג בזמן הצפה.