עובש בקיר סכנות וטיפים

עובש או בשמו השני טחב נמצא בדרך כלל במקומות לחים, רטובים וחשוכים ( הכוונה שאור השמש איננה מגיעה אליהם ) ולכן פעמים רבות לאחר הצפה בבית או פיצוץ צינור בקיר אנו נהיה עדים להתפתחות של עובש על קירות הבית. מלבד הפגיעה באסתטיות של קירות הבית העובש גם עלול לסכן באופן משמעותי את תושבי הבית כאשר האוויר בבית עלול להיות נגוע כאשר יש עובש על הקירות, התסמינים יכולים להיות קוצר נשימה, כאבי גרון, כאבים בחזה ועוד…..

איך מטפלים בקיר עם עובש עליו?

ובכן תמיד מומלץ וניתן לקרוא לחברה מקצועית המתמחה בתחום זה של עבודה כמו שאנחנו באשר שיקום מתמחים בכך, אבל במידה ואתם מחליטים בכל זאת לנסות ולהתמודד עם זה בכוחות עמכם הנה מה שעליכם לעשות.

לזהות את מקור הרטיבות ובמידת הצורך לעצור אותה –

ובכן הפעולה הראשונה שעליכם לעשות היא לוודא מהו מקור הרטיבות שעל הקיר, האם היא נגרמה מהצפה, מנזילה שמקורה בגג, מצינור פנימי בקיר שדולף או כל סיבה אחרת…
החשיבות של מציאת מקור הרטיבות היא גבוה מכיוון כי בכדי להילחם בעובש יש קודם כל לדאוג שהמקום ייבש לחלוטין ובמידה והרטיבות עדיין ממשיכה להיגרם כתוצאה מסיבה כזו או אחרת לא יהיה ניתן לעבור לשלב הבא של הטיפול בעובש על הקיר.

ייבוש שטח העבודה –

לאחר שווידאתם כי הקיר יבש לחלוטין ואין יותר שום מקור שימשיך בעתיד להרטיב את המשטח יש לבצע ייבוש רציני מאד של משטח העבודה לפני שניגשים לפעולות הבאות.

ניקוי העובש מהקיר באמצעות אקונומיקה –

שימו לב!!! שלב זה חייב להיעשות עם מסכה שתגן על פניכם מפני נשימה של חומר האקונומיקה וכמובן גם העובש, קחו ספוג או מטלית לחה ושפכו עליה מעט אקונומיקה ואז שפשפו היטב את אזור עד שהעובש נעלם.

שיוף וחיטוי יסודי –

לאחר שהסרתם את העובש יש לשפשף היטב את הצבע מהאזור בו העובש היה, למרוח חומרי חיטוי חזקים וטובים ואז לצבוע עם צבע חזק ומיוחד שמתאים כנגד עובש.

אם העובש התפשט לשטח של יותר מכמה סנטימטרים או שאתם חשים כי אתם לא מספיק מקצועיים לבצע עבודה זו,
פנו אלינו ואנו נבצע את עבודת החיטוי והשמדת העובש עבורכם באופן מקצועי ויעיל.

צור קשר עכשיו!
אנו עומדים לרשותך, השאר
פרטים ונחזור אלייךבהקדם