שיקום נזקי מים

ניקוז מי גשם באמצעות בורות חלחול

בור חלחול הוא בור שנאגרים אליו כל מי הגשמים ויורדים בנקודה מסוימת, דרך בורות חלחול הם מוזרמים באופן מבוקר אל מאגר מים תת קרקעי- שם למעשה הם אמורים לזרום בצורה בטוחה ולהגיע אל פני השטח. גם לבור וגם לצינור יש למעשה תפקיד חשוב, שכן אם יש באחד מהם פגם או תקלה, החלחול לא יבוצע כנדרש ויכולה להיגרם בשל כך הצפה. בורות חלחול מגיעים בכל מיני גדלים ומידות כדי שתהייה האפשרות להתאים אותם לכל מיני תנאים בשטח או כל מיני אתרים שמסתייעים בהם.

פיקוח על תעלות ניקוז

כל אחד שמפקח על העבודה ועל בחירה בבור חלחול הוא למעשה מהנדס בעל ידע וניסיון בכל תחום של הזרמת שפכים, ניקוז מי גשם באמצעות בור חלחול. כדי לקבל את ההחלטה צריך המהנדס לדעת ולהכיר לעומק כל סוג של קרקע באתר ששם מבקשים ליישם את הבור, מהן המידות המתבקשות על מנת שהצינור יצליח להזרים את המים לעומק הנדרש וכאמור מה המיקום האידיאלי ביותר ששם יהיה רצוי וכדאי יהיה להתקין את הבור ואת הצינור. ניתן ואפשר להשיג היום צינורות טובים ומאוד איכותיים שעשויים מחומרי גלם שונים שמספקים רמה גבוהה ובטחון רב.

פיקוח אחר פעילות של בור חלחול

במידה ויש בעיה וצינור הניקוז לא מזרים את המים למאגר, עלול כל האזור להיות מוצף במים. אם מדובר באזור של מגורים, אזי גם בתים ומרתפים עשויים להיות מוצפים במים ולגרום נזק רב לתשתיות ולשלדי הבניינים ועוד. לכן חובה שצינור בור חלחול יהיה תקין וחובה שיהיה עליו פיקוח וביקורת שוטפת כדי למנוע סתימות או תקלות בצינור.

יש מגוון של חומרי גלם איתם מייצרים בור חלחול מכל סוג, יש מידות כפי שצוין וגדלים שונים וניתן גם להאריך צינור בור חלחול במידת הצורך. מדובר באביזר קריטי לכל מה שקשור לטיפול במי שפכים ניקוזים ומים, וכל אדם שעוסק בתחום, לרבות מהנדס אינסטלציה מכיר את מנעד התכונות של הצינורות הללו ויודע להתאים כל צינור לבור המיועד לו.