חידוש צנרות ואינסטלציה

מהו הזמן הנכון להחליף את האמבטיה?

החלפת אמבטיה אינה תהליך פשוט. מדובר במשימה רב שלבית המצריכה ידע מקצועי, ניסיון ומיומנות וכאשר היא מבוצעת על ידי חובבנים היא יכולה לגרום לנזקים רבים. אם כן מתי הוא הזמן הנכון להחליף את האמבטיה?
החלפת אמבטיה זהו הליך המורכב ממספר רב של שלבים, וביניהם: פירוק הריצוף והקירוי, הוצאת חול, החלפת צנרת, עבודת חשמל, התקנת אמבטיה חדשה, איטום וצביעה. כדי להגיע לתוצאה טובה ויעילה שתוכל לשמש למשך שנים רבות, חשוב להיעזר באיש מקצוע בעל ניסיון. עם זאת, כדאי לדעת שגם כאשר מדובר באיש מקצוע מיומן, יכולות להתגלות הפתעות לא נעימות בתהליך החלפת אמבטיה,בעיקר בבתים ישנים בהם הצנרת סדוקה והמערכות כבר אינן מתפקדות בצורה מיטבית.

מתי כן מומלץ להחליף אמבטיה?

אמבטיה זהו כלי סניטציה שאמור לשמש למשך שנים רבות ולעתים גם חיים שלמים, אך ישנם שני מצבים עיקריים בהם רצוי להחליף אמבטיה. המצב הראשון הוא כאשר רוצים לשפץ את החדר ולשנות את עיצובו, והאמבטיה הקיימת היא ישנה ולא אסתטית. מצב זה אופיינו בעיקר בבתים ישנים אך אפשרי גם בדירות חדשות יחסית, כאשר מעוניינים בסגנון עיצוב מסוים והאמבטיה הנוכחית אינה משתלבת. המצב השני הוא במקרה שיש ליקויים באמבט, כגון סדקים או שברים וגם כתמי עובש אינם ניתנים להורדה בדרכים אחרות.

מדוע נוצר עובש באמבטיות?

עובש זוהי פטריה המשגשגת בתנאי רטיבות ולחות, או במילים אחרות בדיוק במקום כמו חדר רחצה. כאשר החדר אינו מאוורר כמו שצריך וישנה רטיבות גבוהה, יכולים להיווצר עם הזמן כתמי עובש. לא רק שכתמים אלו אינם אסתטיים, העובש יכול להחמיר ולהפוך במהירות למפגע סביבתי אשר יזיק לבריאותם של יושבי הבית. במצבים כאלו ישנן חברות מיוחדות המספקות שירות ניקוי אפקטיבי וייעודי לעובש, אך במקרים חמורים ייתכן ויהיה צורך בפתרון מערכתי יותר.

האם אפשר להחליף אמבטיה במהלך כל השנה?

התשובה חיובית. לא משנה אם מחליפים בחורף או בקיץ, השלבים הם אותם שלבים. ההבדל היחיד הוא שבקיץ אנשים רבים נמצאים בחופש ולכן הם יכולים להיעדר מהבית לתקופת ההחלפה של האמבטיה וכך לחסוך מעצמם את הבלגן והלכלוך. החלפת אמבטיה או שיפוץ נרחב של כל חדר הרחצה יכולים לקחת גם שבוע ויותר, במיוחד אם לא מתפשרים על עבודה חובבנית.

לממהרים כדאי לדעת שישנה אפשרות נוספת והיא הלבשת אמבטיה. במקום החלפת האמבטיה הקיימת בחדשה, ניתן לחדש את מראה האמבטיה באמצעות ציפוי מיוחד או הלבשת גוף אקרילי המותאם למידות האמבטיה. שיטה זו נחשבת לשיטה מהירה לשיפוץ אמבטיות והיא מאפשרת לבני הבית לחזור ולהתרחץ כבר לאחר מספר שעות.

החלטתם להחליף אמבטיה? רק אצל אנשי מקצוע מומחים ובעלי ניסיון, כאשר לאחר ההחלפה רצוי ללמוד כיצד לנקות ולתחזק אותה באופן שוטף, כדי לשמור עליה במצב שימושי ותקין למשך שנים.