הצפה בבית

כיצד לשקם את הבית לאחר הצפה

במדינה כמו ישראל בה אין ימי גשם רבים, אנשים מנצלים את ימי הגשם המעטים, אך לצד היתרונות קיימים גם חסרונות שהתוצאות שלהם עשויות להיות הרות גורל. בעונת החורף הצפות ונזקי מים הם חלק מעונת החורף עבור רבים. כל מי שיש בבעלותו דירה, יודע כי הצפות ונזקי מים הם סיוט רציני למדי, כאשר הנזקים עשויים להגיע לאלפי שקלים. כמו כן, נדרשים חודשים רבים בכדי להחזיר את מצב הבית לקדמותו. חזרתם הביתה ומצאתם את הבית מוצף? מה יש לעשות כדי לשקם את הבית?

מה הדבר הראשון שניתן לעשות?

כולנו אוהבים לראות אגמים כחלק מטיול, אך כאשר זה נוגע לבית הפרטי שלנו, אגם באמצע הבית אינו מראה נעים במיוחד. אם חזרתם הביתה וגיליתם אגם באמצע הבית, הדבר הראשון שניתן לעשות זה לפנות לחברת שיקום או ניקיון שתבחן את מימדי הנזק. בהתאם לבדיקות ייקבע תהליך שיקום, תוך דגש על מהירות. כמו כן, יש חשיבות רבה לבטח את המבנה כדי להגן על התכולה במקרה של הצפה. כחלק מביטוח דירה, ישנו סעיף בשם ביטוח תכולה המגן על המבוטחים מפני נזקי הצפה. לאחר שהנזק הראשוני תוקן, נציגי חברת אשר שיקום יערכו בדיקה נוספת על מנת לוודא שהנזק שוקם. בעת רכישת ביטוח חשוב לשים לב לקיומו של סעיף המכסה נזקי מים, במידה והדיירים מתגוררים בבניין ישן בו הצנרת ישנה.

הצפה בבית

חשוב לפעול במהירות

מילת המפתח בעת הצפה בבית היא מהירות. מים המצטברים ברחבי הבית גורמים לנזקים שונים שמתגברים ככל שעובר הזמן עד לרמה שבלתי אפשרי לתקן את הנזק. חלק מהנזקים אינם עוברים עם הזמן, אלא נשארים לטווח הארוך. בעת הצפה בבית, חברת הביטוח שולחת שמאי מטעמה, כאשר השמאי צפוי להעריך את הנזקים, לברר את מקור הבעיה ולמסור את המידע שברשותו לדיירים.

כמה זה עולה לכם?

הצפה בבית עשויה לפגוע ביסודות הבית עד כדי סכנה לחייהם של הדיירים שעשויה להרוס את כל הרכוש ולהותיר את הדיירים חסרי כל, כאשר פריטים חשובים יאבדו לנצח. שיקום מבנה כתוצאה מהצפה אינו תהליך פשוט ואורך פרק זמן ממושך. עלות השיקום עשויה להגיע לאלפי שקלים, ואף יותר ולכן חשוב מאד להיעזר בחברת הביטוח.

במקרה בו נגרם נזק למבנה מבוטח, חברת הביטוח מעניקה פיצוי מכובד שעשוי לכסות את העלויות של השיפוצים הצפויים כתוצאה מנזקי ההצפה. כמו כן, יש לוודא כי חברת הניקיון פועלת בשיתוף עם חברת הביטוח על מנת להבטיח שכולם מתואמים בכל הנגוע להחזרת המבנה למצבו הקודם.

פוליסת ביטוח תכולה מכסה את הדיירים בגין הנזקים אשר יגרמו במקרה של הצפה בבית. התמודדות עם מקרה של הצפה בבית עשויה להיות מתסכלת עבור הדיירים, בשל הנזק שנגרם למבנה, אך ביטוח דירה יכול לסייע להם בכל הנוגע לסוגיית התשלום.