ייבוש רטיבות בבית

ייבוש רטיבות בבית

אחת החולות הרעות בהן יכולה משפחה להיתקל היא רטיבות בבית אך הטעות הגדולה ביותר היא לתקן את נזקי הרטיבות מהקירות ולשכוח מהבעיה השורשית יותר הקיימת מתחת למרצפות ולסבול תוך זמן קצר מרטיבות נוספת. רטיבות שנשארת בין היתר תחת הריצוף, גורמת באופן חד משמעי לנזקים רבים וביניהם התנפחויות, ריחות לא נעימים, עובש, זיהומים ועוד ועל כן ייבוש רטיבות בבית חייב לכלול הן את הרטיבות הגלויה – ייבוש רטיבות בקירות והן את הרטיבות הכלואה ובין היתר ייבוש רטיבות מתחת למרצפות.

תהליך ייבוש הרטיבות

כדי לבדוק את האזורים השונים בבית ולקבוע איכן יש לבצע ייבוש רטיבות תת רצפתית, נכון לבצע בדיקת מעבדה המאשרת את אחוזי הלחות תחת המרצפות. בין כל מספר מרצפות יש לבצע חורים ולקחת דגימת חול, אותה מעבירים למעבדה הקובעת במידת דיוק גבוהה את אחוזי הלחות ובהתאם יקבע הטיפול הנכון ביותר לייבוש הסביבה.

באותם החורים בדיוק (שנקדחו לכדי 50 מילימטרים) יוכנסו צינורות אותם מחברים למדחס אשר יונק את הרטיבות והלחות. ייבוש רטיבות מתחת לריצוף דורש לא רק ציוד מתקדם אלא גם מקצועיות רבה, אחרת המשימה לא תבוצע בשלמותה ותדרוש חזרה מיותרת על הפעולה.

ייבוש רטיבות בבית

מדוע חשוב לבצע ייבוש רטיבות ברצפה

ייבוש רטיבות מתחת לרצפה הוא הליך הכרחי עבור כל מי שחושד כי בביתו קיימת רטיבות וזאת בשל מספר סיבות מהותיות וביניהן נזק עתידי למבנה, נזק מהותי לערך הדירה, נזקי בריאות ונזק לשכנים. כל אחד מהנזקים שצוינו מעלה, עלולים לגרום להוצאות בלתי מבוטלות בעתיד, כך שאל לכם להזניח כיום את הרטיבות, משום שהוצאה היום עבור ייבוש רטיבות מתחת לריצוף, תחסוך לכם הוצאות כבדות יותר בעתיד.

נזק למבנה הוא נזק בו הרטיבות גורמת בין היתר להתנפחות, עובש ולחות עודפת אשר מתפשטים אט אט לאזורים יבשים ופוגעים במבנה כולו וככל שעצירת הרטיבות תתבצע בשלב מוקדם יותר כך ייטב לכם ולמבנה. כפועל יוצא מהרטיבות המתפשטת, ערך הדירה יורד בהתאמה להיקף הנזק ועל כן חשוב לתפוס את הבעיה בזמן ולהעניק לה את הטיפול הראוי.

שימו לב כי ככל שהרטיבות מתפשטת, היא עלולה להגיע לדירות השכנים בקירות המשותפים, והאחריות לתיקון הנזק אצל השכנים היא שלכם. הימנעו מהפשטות רטיבות שמגיעה לדירות השכנים, כך תצליחו להימנע מהוצאות מיותרות.

הבריאות שלכם היא ככל הנראה בעדיפות הגבוה ביותר ועל כן ייבוש רטיבות צריך להיות בעדיפות עליונה. רטיבות לא מטופלת גורמת לעובש להתרבות חיידקים ופטריות ומלבד הריח הלא נעים שמתפשט בחלל הבית, ישנה סכנה לזיהומים ומחלות בהם ילקו תושבי הבית ומכל זאת אפשר להימנע אם רק ימצא פתרון יעיל ומקצועי לבעיית הרטיבות ממנה אתם סובלים.

לסיכום

אם אתם חושדים שיש לכם רטיבות בבית, הזמינו ללא דיחוי בעלי מקצוע על מנת לאושש או לדחות חשש זה ולהעניק לבעיה (אם קיימת) פתרון בהתאם.