טיפול בעובש בקירות

טיפול בעובש בקירות הבית

עובש בקירות הבית הוא לא רק מפגע אסתטי אלא הוא מפגע בריאותי וכדי להימנע מנזקים בריאותיים, עליכם לטפל בעובש באופן מיידי וללא כל דיחוי. עובש יכול להופיע במספר אזורים ומוקדים בבית, בין אם זה באזור המקלחת, בתקרה, בקיר בחיבורים שבין הקירות ועוד ובמידה ותדחו את הטיפול בעובש, הוא עלול להתפשט ולהגיע אל הרהיטים בבית ואף למיטה.

עובש הוא רעלן ביולוגי וחשיפה של בני האדם אליו מסכנת אותם בריאותית ועד כמה וכמה אם מדובר על ילדים. ככל שהחשיפה לעובש היא ארוכת טווח, כך הנזקים עתידים להיות חמורים יותר וזו כשלעצמה הסיבה שיש לטפל בבעיה ללא דיחוי. טיפול בעובש בקיר החיצוני דומה למתן טיפול בעובש בתקרה, אך כדי להימנע לגמרי מבעיית העובש, יש להעניק לו טיפול רציני ולא להסתפק בטיפול קוסמטי בלבד – כיסוי העובש באמצעות צבע משאיר אותו בין הקיר לבין שכבת הצבע החדשה ואף על פי שהוא אינו נראה, הוא גורם לנזקים לעיתים בלתי הפיכים.

טיפול בעובש בקירות הבית

ממה נגרם העובש וכיצד ניתן להימנע ממנו

עובש בתקרה כמו גם עובש בקירות הבית יכול להיווצר ממספר סיבור והעיקרית ביניהם היא לחות ורטיבות אשר יוצרת קרקע פורייה לשגשוג העובש. כדי להימנע מהתפתחות עובש מבעוד מועד, חשוב לשמור על הבית מאוורר ולהימנע מרמות לחות גבוהות ובעיקר באזורים כמו המקלחת שם יש רמות גבוהות של לחות, באזור בו מוצב מייבש הכביסה, מדיח הכלים וכיוצא בזאת.

הקפידו לאחר כל מקלחת של מי מדיירי או באי הבית לאוורר את החדר ולא להשאיר את האדים כלואים כשהחלונות והדלת סגורה. את הצינור של מייבש הכביסה נסו להפנות אל החוץ ואל תשאירו לאדים אפשרות להיאגר בתוך חדר סגור.

כיצד מטפלים בעובש

טיפול בעובש יכול להתבצע במספר דרכים אך הדרך הנכונה המקצועית והטובה ביותר היא השמדת העובש ולא ניקוי או הסתרתו באמצעות צבע. מבין טיפולי הסבתא יש שממליצים לנקות עובש באמצעות אקונומיקה אותה מורחים על הכתמים – אומנם פתרון זה בהחלט מסיר את הכתמים אך לעיתים העובש נשאר בכמות מזערית ולעיתים בלתי נראית לעין ואחת החולות הרעות של העובש היא שהוא יודע להתפשט מנקודה אחת קטנה לכתמים גדולים תוך זמן קצר מאוד.

הטיפול בהשמדת העובש תלוי באופן מהותי בהיקף ורמת העובש בקירות כך שלעיתים ניתן לרסס חומר ייעודי על גבי הקירות ולמגר את העובש אך אם ישנה רטיבות ונפיחויות בקיר, הרי שיש צורך לקלף את החלק הרטוב בקיר באמצעות שפכטל ולשייפו עם נייר שיוף ורק לאחר מכן יש לרסס את החומר אחרת זה חסר סיכוי למגר את העובש.

לאחר שהקיר מתייבש והעובש נעלם, אפשר לצבוע חזרה את החלק שקולף ובמידת הצורך לעשות שפכטל לפני הצבע וכך אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהעובש לא יחזור בשנית כל עוד תשמרו על לחות מדודה בחדר המדובר.