טיפול בהצפות

זה קורה לצערנו לא אחת, אם בשל מזג אוויר סוער, תקלות בצנרת או כל סיבה אחרת. מי שחווה הצפה בבית או במשרד סביר להניח שהחוויה השלילית תישאר בלבו תקופה ארוכה: בית מלא מים, הרהיטים רטובים והשטיחים ספוגים, שלא נדבר על מוצרי החשמל שנהרסים ואף מהווים סכנה גדולה במפגש עם המים. ההצפה גורמת לריח ממש לא נעים, עובש, רטיבות וכמובן להרס הציוד היקר.

מהם הגורמים להצפה?

זה קורה בדרך כלל בעקבות מזג אוויר סוער במיוחד, סדקים במבנה או תקלות במערכת האינסטלציה. לעתים מדובר בתהליך הנמשך בהדרגה עד לתוצאה הקשה. צינור סדוק, ברז מטפטף ורטיבות בקיר הם סימנים היכולים לבשר על תקלה שאם לא תטופל במהרה תגרום להצפה ולנזק רציני. לפעמים הצפה בביתנו יכולה לנבוע מתקלה אצל השכן. מומלץ להביא אל הבית בעל מקצוע עוד כאשר הבעיה קלה וניתנת לטיפול מהיר. תחזוקת הצנרת היא דבר הכרחי ואין להקל בזה.

טיפול בהצפה בכל חלקי הבית

טיפול בהצפה

הדבר הראשון והחשוב ביותר לטיפול בהצפה זה מהירות וזמן תגובה. יש לרוץ לרהיטים ולדברים החשובים לכם במיוחד ולנסות להצילם. במקביל יש לסגור את ברז המים הראשי ולהפסיק את זרימת המים אל הבית. בשלב זה של התהליך מומלץ להזמין בעל מקצוע. בעל המקצוע יאתר את מוקד הבעיה ויסדר את הסתימה או את מקור התקלה שהובילה להצפה.

כאשר ההצפה רצינית אז יש צורך בשאיבה ובניקוז המים, ייבוש המבנה, סילוק הריחות מההצפה וייבוש מוצרים ורהיטים. תהליך הייבוש צריך להתבצע באופן מקצועי על מנת לא להשאיר זיהום ועובש בעקבות הרטיבות. בסיום המאורע יש לבדוק את שטיחי הבית והספות, לראות את מצבם ולברר מחירים בחברות ניקוי ושיקום נזקי מים לפי היקף הנזק.

תביעה בגין הצפה

טיפול בהצפות וייבושבאם יש לכם מבנה השייך לכם אל תקלו ראש בביטוח מבנה לרבות פיצוי בגין נזקי הצפה בכך תגנו על עצמכם מול כל הגורמים האפשריים במקרה של הצפה. יש לשים לב שפוליסת הביטוח כוללת נזקי צד שלישי. יש להודיע לחברת הביטוח מהרגע הראשון של ההצפה ולא בדיעבד על מנת למנוע חילוקי דעות ומחלוקות מול חברת הביטוח. החברה תזמין שמאי ואף יש פוליסות שישלחו בעל מקצוע לטיפול בהצפה.

לסיכום, הצפה בבית יכולה לגרום לנזקים אקולוגיים וכספיים כבדים מאד. בתור התחלה נסו לשים לב לדברים שאתם זורקים בכיור ובמקלחת. תתחילו בפעולת מניעת הצפה עתידית בעזרת יתר תשומת לב לעניין זה. אם אתם חושדים שמתחילה לצוץ בעיה אל תהססו להזמין בעל מקצוע. יש חשיבות גדולה לתחזוקה שותפת. רכשו בסופר מוצרים לטיפול עצמי בסתימות, בטחו את עצמכם בפוליסה מתאימה ודאגו שהמבנה תקין ושאין נזילות בגשמים.

טיפול בהצפה עושים עם חברת אשר שיקום,

למידע נוסף צרו עמנו קשר באמצעות הטופס ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר עכשיו!
אנו עומדים לרשותך, השאר
פרטים ונחזור אלייךבהקדם