נזקי רטיבות

טיפול בהצפה על ידי חברת ניקיון

הצפת מים היא אירוע שלא תלוי רק במזג האוויר ולמעשה רב ההצפות נגרמות מתשתית לקויה, פיצוצים בצנרת, דוד מים שדולף ועוד. כמובן שגם לעונת הגשמים יש את התרומה שלה ובתים רבים מוצפים במהלך החורף בגלל דליפה בגג או ניקוז לא מתאים. התוצאות הינן הרסניות שכן מים עשויים לגרום לנזק רב בזמן קצר למדי, מגע שלהם עם ריהוט, שטיחים, מכשירי חשמל וקירות יביא ללא ספק לבעיות רבות שעל מנת לטפל בהן יהיה עלינו לשלם כסף רב.

כדי לצמצם את הנזק שעשוי להיגרם מהצפת מים יהיה עלינו לפנות אל חברת ניקיון מקצועית שעוסקת בתחום טיפול ושאיבת הצפות מים. חברות מסוג זה מציעות מגוון כלים וידע שמיועדים בראש ובראשונה להפחית את הנזק כמה שיותר מהר והבאת השטח למצב יבש לחלוטין. בניגוד לניקיון רגיל טיפול בהצפה חייב להתבצע במהירות האפשרית ולא ניתן לדחות אותה כלל וכלל.

נזקי רטיבות

מה צריך לעשות ברגע שמתגלה ההצפה?

במקרים רבים ההצפה מתרחשת דווקא בשעות או בזמנים שבהם אין אף אחד בסביבה או שכולם ישנים. הסיבה לכך היא שלחץ המים על הצנרת הוא קבוע וככל שבשעות הפעילות משתמשים בה הרי שבשעות הלילה או בסופי שבוע הלחץ עשוי להכריע נקודות חלשות ולהביא לפיצוץ. לעיתים יעברו כמה שעות עד לגילוי של ההצפה, אך ברגע שמגלים אותה ישנם כמה דברים שצריך לעשות:

  • ראשית, יש לסגור את מקור המים (במידה ומדובר על פיצוץ בצנרת).

  • ניתן להתחיל בפינוי ידני של המים על ידי מגבים במקביל להזמין חברה מקצועית שמתמחה בשירותי טיפול בהצפות.

  • כדאי מאוד לנתק גם את החשמל שכן עלול להיגרם קצר רציני ממגע של מים במוצרים השונים.

  • כאשר יגיע צוות של חברת הניקיון לשטח הוא יחל בפעולות שאיבה שיתבצעו על ידי משאבות מקצועיות. המטרה של העבודה היא להגיע למינימום רטיבות כך שניתן יהיה להתחיל לייבש את השטח על ידי מכשירי יבוש שונים.

ומה לגבי הרהיטים שנפגעו?

חברה מקצועית תהיה מצוידת בידע שיאפשר לה לטפל, להציל ולשקם כמעט כל סוג של רהיט. כמובן שגורם הזמן הינו קריטי ואם מדובר על כמה שעות אז רהיטי עץ עשויים להינזק באופן בלתי הפיך שכן מגע של מים עם עץ יביא להתנפחות. גם שטיחים עשויים להפוך ללא שמישים כאשר לא מטפלים בהם בזמן, אך ניתן להציל ואפילו לשחזר שטיחים מסוג זה.

בנוסף לכך, ניקוי של ווילונות, פרקט וכל משטח שנפגע מההצפה יוכל להתבצע במקצועיות יתרה ולהחזיר את המקום למצבו התקין תוך זמן קצר יחסית. חשוב לטפל במצב כמה שיותר מהר כך שהעסק יחזור לשגרה ויוכל להמשיך לפעול ללא הפרעה, ולכן כדאי לפנות רק לחברת ניקיון בעלת מוניטין טוב שיהווה גושפנקא לבחירה נכונה. פעולות הייבוש עשויות להמשך כמה שעות ואפילו ימים אך הן חשובות וקריטיות ולא כדאי לוותר עליהן.
המאמר מוגש מטעם לבנדר – שירותי ניקיון