ביקורת מבנים

ביקורת מבנים לאחר אסונות

אירועים בלתי צפויים הקשורים למזג האוויר, לכשל במערכות העירוניות או לרשלנות ואף טעות אחת תמימה של אחד מבני הבית או השכנים יכולים לגרור בעקבותיהם פגיעה בבית או בנכס עד כדי אסון. התגובה האוטומטית והרגשית שלנו היא לנסות ולשקם את הנזקים בהקדם האפשרי על מנת לחזור לשגרה. זה המקום להפעיל שיקול דעת ולנהוג ברציונליות. צעד אותו חובה לעשות לפני שפונים לשיקום המבנה ותיקון הנזקים הוא ביקורת מבנים, בדק בית בו יעבור מהנדס מומחה על המבנה וסביבתו ויסכם את מסקנותיו לגבי גודל הנזקים שנגרמו והצעדים שיש לעשות לתיקון ושיקום מוחלטים של המקום.

גילוי נזקים הסמויים מן העין

אם ניקח לדוגמה הצפה, היא יכולה להגרם בעקבות חדירת מי גשמים בגלל איטום לקוי או כשלים במערכת האינסטלציה או הביוב. הנזקים הנראים לעין לפני השיקום הם בעיקר תיקון טיח וצבע, איטום מסיבי של הגג או טיפול בחפצים שנספגו לחלוטין במים כמו שטיחים, ריפודים, מזרונים ועוד. ישנם נזקים רבים שלא נראים ורק מהנדס מומחה בביקורת מבנים ידע שיש לבדוק אותם ויבוא עם הכלים המתאימים לעשות זאת. לדוגמה, שלד הבית נפגע בעקבות מים. ישנה פגיעה בבטון וגם בפלדה ממנה עשויים מוטות הזיון. כך גם מערכות החשמל, האינסטלציה ותשתיות נוספות בבית. מהנדס יצביע על הצעדים שיש לבצע לטיפול בנזקים. כך גם במקרה של שריפה.

ביקורת מבנים

הערכה אמיתית של הנזקים

לאחר שריפה או הצפה בה נגרם נזק כבד לנכס, תביא חברת הביטוח מטעמה מהנדס שיעריך את שווי הנזקים ואת התשלום שצריכה החברה לשלם. עם זאת, מבלי לזלזל במקצועיות המהנדס שמביאה חברת הביטוח, לא כדאי להסתמך עליו בלבד בגלל העובדה שאינו ניטרלי. מהנדס מומחה לשיקום נזקי שריפה או נזקי מים שתביאו מטעמכם יתן לכם תמונה ברורה ומלאה ובכל מקרה זו חוות דעת שניה. אם חברת הביטוח תבחר להתעלם מנזקים מסויימים שאינם נראים כעת בשטח אך יתפתחו עם הזמן, מהנדס מומחה שתזמינו יצביע על כל הנזקים העכשוויים והצפויים לקרות אם לא יתבצעו תיקונים מסויימים. יתכן אף שהמהנדס ימצא שהנכס אינו ראוי עוד למגורים ושחברת הביטוח צריכה לפצות אתכם בהתאם.

איך לבחור מהנדס לביצוע ביקורת מבנים?

לביקורת מבנים ובדק בית, בייחוד ביקורת מבנים לבדיקת הנזקים, ליקויי בניה שיצר אסון שהביא להרס גדול- שריפה או הצפה, חשוב לבחור בחברת ביקורת מבנים רצינית ומקצועית, חברה בעלת ניסיון רב בתחום בדק בית בכלל ובדק בית לפני שיקום נזקי שריפה או הצפה בפרט. אתם צריכים להיות סמוכים ובטוחים בכך שהחברה תעבוד ביסודיות, לאתר ולהצביע באופן מדויק על מקור ההצפה, על הנזקים הישירים והעקיפים שגרם האסון והדרכים לשיקום המקום אם ניתן, במידה ולא ניתן עוד לעשות שימוש בנכס היא צריכה להצביע גם על כך.