ייבוש רטיבות בבית

איך משקמים שטיח לאחר הצפה ושריפה?

שטיח שלנו הוא אולי אחד מבין הפריטים הכי מיוחדים ויפים בחלל הבית שלנו. לעיתים הוא גם נחשב לאחד הפריטים היקרים ביותר ואתו אנחנו יכולים לסחוב שנים ארוכות. כמו כן, שטיח יכול להיהרס בקלות אם לא שומרים עליו בהתאם ולא נזהרים מלהרוס את סיביו. לא תמיד שמירה עליו היא בשליטתכם בטח לא כשמדובר במצב בו השטיח חשוף להצפה מקרית או חלילה לעשן משריפה – מה עושים אז?

שיקום שטיחים הוא לא עניין של מה בכך, וכל עשן או מים שמרטיבים אותו עשויים להרוס אותו עד כדי כך שלא יהיה ניתן לשקם אותו, אך יש מצבים בהם תוכלו בכל זאת על ידי מידע נכון והוראות אחרי כללי יצרן, לשקם את השטיח שאתם כל כך אוהבים למרות שעבר תלאות בדמוי הצפה או התכסה בעשן שריפה.

שיקום שטיחים לאחר הצפה

להתחיל בשיקומו של השטיח

ברגע שהתרחשה שריפה בסביבת המקום של השטיח הוא ייחשף לעשן, לכן סיכוי רב שהצבעים שלו ישתנו והוא יהפוך לשטיח בצבעים מעושנים. במקרים של שיקום שטיח משריפה, מלבד השטיח, כל הבית יהיה זקוק לשיקום אבל את השטיח ניתן לשלוח לניקוי יסודי שיסיר ממנו את הריח והעשן ששקע בין הסיבים. הניקיון יתבצע באמצעות מכונה שמיועדת עבור זה, תשולב בתוך הניקוי גם מכונת קיטור, קרצוף והשתלה של חומרים מסוימים, כשבסוף בשלב אחרון, יתבצע שלב החיטוי.
גם ניקוי שטיח אחרי הצפה יאלץ ביצוע של כל אותן הפעולות, אך לפני הכל הוא יעבור תהליך אידוי ורק שיהיה יבש וייחשף הנזק שנגרם לסיבים שלו, ניתן יהיה להתחיל לנקות אותו.

בחרו ניקיון מקצועי

מקרים כמו הצפה ושריפה דורשים רק ניקיון מקצועי שייתן את הדעת וידע איך לשקם את המרבד. אחרת תאלצו באמת להיפרד מהשטיח או להשאיר אצלכם בחלל שטיח שנודף ממנו ריח רע שמקלקל את כל האווירה וגורם לה להראות מוזנחת. כל שיקום של שטיח יהיה חייב בכמה פעולות קריטיות כשהניקיון היא הפעולה הבסיסית.
מלבד שיקום שטיח שעבר הצפה או שריפה, חברה לשיקום שטיחים וריפודים תצטרך גם במקרים מסוימים לתפור ולשחזר את הטקסטורה של השטיח. כל טיפול לא מקצועי יכול לפגום במרקם ובמראה של השטיח ולכן חשוב שחברה שתחליטו עליה תהייה בעלת ניסיון בשיקום של שטיחים, תדע לקחת בחשבון את המרקם את סוג הסיבים ואת גודל השטיח ולהחזיר אותו למצבו הראשוני כדי שימשיך לשרת אתכם נאמנה.